دفتر مرکزی گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا در ونکوور کانادا قرار دارد و در حال حاضر هیچ نماینده، شعبه‌ و دفتری در ایران ندارد.
عضو رسمی کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) شماره عضویت R507148  

تمدید یا احیای ویزای بازدید، مجوز تحصـیلی و ویـزای کار از داخل کانادا *

شهروندان خارجی که به صورت موقت در کانادا بسر میبرند یکی از وضعیت‌های  زیر را دارا هستند:

  • بازدیدکننده یا ویزیتور کوتاه مدت – کمتر از ۶ ماه: این افراد دارای برچسب ویزای ورود در گذرنامه هستند. ممکن است افسر هنگام ورود به ایشان برگه زردرنگ سابقه سفر (Visitor Record) بدهد.
  • بازدیدکننده یا ویزیتور بلند مدت – بیشتر از ۶ ماه: این افراد دارای برچسب ویزای ورود در گذرنامه هستند.  افسر هنگام ورود به ایشان حتما برگه زردرنگ سابقه سفر (Visitor Record) خواهد داد.
  • دانش‌آموز یا دانشجوی بین‌المللی: این افراد دارای برچسب ویزای ورود در گذرنامه هستند و تاییدیه مجوز تحصیل (ویزای تحصیلی) را از سفارت دریافت کرده‌اند.  افسر هنگام ورود به کانادا ایشان برگه زردرنگ مجوز تحصیل (ویزای تحصیلی) را چاپ کرده و به ایشان میدهد.
  • نیروی کار خارجی: این افراد دارای برچسب ویزای ورود در گذرنامه هستند و تاییدیه مجوز کار (ویزای کار) را از سفارت دریافت کرده‌اند.  افسر هنگام ورود به کانادا به ایشان برگه زردرنگ مجوز کار (ویزای کار) را چاپ کرده و به ایشان میدهد.
  • دانش‌آموز یا دانشجوی بین‌المللی که مجوز تحصیل (ویزای تحصیلی) خود را از دفتر مهاجرت داخل کانادا دریافت کرده‌ است: این افراد مجوز تحصیل (ویزای تحصیلی) دارند ولی ممکن است برچسب ویزای ورود نداشته باشند. این گروه میتوانند در کانادا اقامت موقت داشته باشند و تحصیل کنند ولی برای ترک کانادا و بازگشت حتما لازم است ویزای ورود دریافت کنند. ویزای ورود را میتوانند از سفارت در خارج از کانادا یا از دفتر مهاجرت در شهر اتاوا بگیرند.
  • نیروی کار خارجی که مجوز کار (ویزای کار) خود را از دفتر مهاجرت داخل کانادا دریافت کرده‌ است: این افراد مجوز کار (ویزای کار) دارند ولی ممکن است برچسب ویزای ورود نداشته باشند. این گروه میتوانند در کانادا اقامت موقت داشته باشند و کار کنند ولی برای ترک کانادا و بازگشت حتما لازم است ویزای ورود دریافت کنند. ویزای ورود را میتوانند از سفارت در خارج از کانادا یا از دفتر مهاجرت در شهر اتاوا بگیرند.

 

شهروندان برخی کشورها به ویزای ورود نیاز ندارند و در عوض نیاز به برگه عبور الکترونیکی (electronic Travel Authorization = eTA) دارند. برگه عبور الکترونیکی هم همانند ویزای ورود، ویزای تحصیلی و ویزای کار تاریخ انقضا دارد.

بر اساس قوانین مهاجرتی شهروندان خارجی موظف هستند همیشه وضعیت اقامتی و مهاجرتی معتبر داشته باشند و بیش از مدت اعتبار ویزا یا مجوز خود در کانادا نمانند و اگر مایل یا ناچار هستند مدت بیشتری در کانادا بمانند لازم است قبل از تاریخ انقضای ویزا یا مجوز خود به تمدید آن اقدام کنند. تمدید ویزای بازدید، مجوز کار و مجوز تحصیل از دفاتر اداره مهاجرت در داخل کانادا میسر است.

ارسال درخواست تمدید وضعیت اقامتی حتی روز انقضای ویزا یا مجوز هم میسر هست هر چند توصیه میشود حدود سه ماه قبل از تاریخ انقضا انجام شود.

از نظر زمان ارسال درخواست تمدید ویزای بازدید، مجوز تحصیل یا مجوز کار دو حالت ممکن است پیش بیاید:

۱- حالت اول: ارسال درخواست تمدید قبل از تاریخ انقضای ویزا یا مجوز اقامت ارسال شود: فرد دارای ویزای بازدید تا دریافت پاسخ پرونده تمدید به عنوان بازدید کننده در کانادا بماند حتی اگر پروسه تمدید طول بکشد و ویزای فعلی منقضی شود. و بطور مشابهی دانش‌آموز و دانشجو میتوانند به تحصیل یا کار خود ادامه دهند تا نتیجه پرونده تمدید مشخص شود.

۲- در صورتیکه شهروند خارجی نتواند یا فراموش کند وضعیت اقامت موقت و ویزای خود را تمدید کند آن وضعیت را از دست خواهد داد. به این حالت Loss of Immigration Status گفته میشود. شهروند خارجی که وضعیت اقامتی خود را از دست بدهد ۹۰ روز وقت دارد که از داخل کانادا درخواست بدهد و وضعیت اقامت موقت (ویزای بازدید، کار یا تحصیل) خود را احیا نماید. به این پروسه احیای وضعیت مهاجرتی (Restoration of Status) گفته میشود. دانش‌آموز خارجی، دانشجوی خارجی یا نیروی کار خارجی که زا وضعیت اقامت موقت خود را از دست داده است میتواند در کانادا بماند تا پاسخ پرونده احیای ویزای تحصیل یا ویزای کار خود را دریافت نماید ولی حق اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار نخواهد داشت

توصیه اکید ما این است که ویزای بازدید، ویزای تحصیلی یا ویزای کار خود را حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ انقضا تمدید نمایید. پرونده تمدید لازم است قوی و با مدارک و توضیحات کافی ارسال شود تا مردود اعلام نشود. بررسی پرونده تمدید معمولا کمتر از ۳ ماه طول خواهد کشید و در صورت رد احتمالی پرونده متقاضی وقت کافی خواهد داشت تا درخواست جدیدی برای تمدید وضعیت اقامتی خود ارسال کند.

در صورتیکه پاسخ منفی پرونده تمدید بعد از تاریخ انقضای ویزای فعلی دریافت شود، متقاضی وضعیت مهاجرتی خود را از دست میدهد و ناچار درخواست احیای وضعیت از دست رفته را ارسال نماید یا کانادا را ترک کند و پس از اخذ ویزای جدید به کانادا بازگردد.

در صورتیکه نیاز به کمک جهت تمدید ویزای خود از داخل کانادا دارید یا میخواهید وضعیت اقامتی از دست رفته را احیا کنید میتوانید با گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا تماس بگیرید.

 

یادآوری مهم

ارائه مطالب در این وب‌سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی به علاقمندان و آشنایی عموم با مقررات و قوانین مهاجرتی است و مشاوره حقوقی محسوب نمیشود. مقررات و قوانین مهاجرتی پیوسته در حال تغییر هستند و گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا مسوولیتی در قبال این تغییرات ندارد و ملزم نیست مطالب وب‌سایت را به محض تغییر قانون به‌روز نماید. توصیه میشود جهت مشاوره حقوقی در مورد پرسش ویژه یا مورد خاص یا پرونده خود از خدمات وکیل یا مشاور مجاز و باتجربه و صادق استفاده کنید یا جدیدترین مقررات و قوانین را مستقیما از وب‌سایت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا یا کشور مورد نظر خود تهیه کنید.

گام نخـست

اگر به اخذ اقامت دائم کانادا، تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا و یا کشورهای دیگر علاقمند هستید نخستین گام بررسی شرایط شما توسط کارشناسان کاردان و باتجربه گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا است. جهت بررسی شرایط خود می‌توانید روی پیوند زیر کلیک کنید و مشخصات و اطلاعات لازم را در فرم‌های تعیین شده وارد کرده و آن را برای ما ارسال نمایید. همه درخواست‌‌ها توسط دکتر علی راستین، کارشناس رسمی مهاجرت، بررسی شده و ایشان برنامه تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و یا برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط ارسال شده را به متقاضیان پیشنهاد خواهند داد.

Rostin Consulting Group Ltd. Copy Right. 2012 All Rights Reserved