دفتر مرکزی گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا در ونکوور کانادا قرار دارد و در حال حاضر هیچ نماینده، شعبه‌ و دفتری در ایران ندارد.
عضو رسمی کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) شماره عضویت R507148  

مجوز تحصیل (ویزای تحصیلی) *

نمونه ویزای تحصیلی

مجوز تحصیل یا آنچه به ویزای تحصیلی معروف شده است مدرکی است که به شهروندان غیرکانادایی اجازه تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را میدهد. نمونه‌ای از مجوز تحصیل در عکس روبرو نشان داده شده است.

مجوز تحصیل میتواند برای تحصیل در مقطع تحصیلی پیش‌دبستانی، راهنمایی، دبیرستان، کالج و دانشگاه صادر شود.

طول مدت اعتبار مجوز تحصیل معمولا معادل دوره تحصیلی به علاوه ۹۰ روز است. طول دوره تحصیلی معمولا در نامه پذیرش تحصیلی ذکر میشود. در صورتیکه دانش آموز یا دانشجو برای اتمام دوره تحصیلی خود به وقت بیشتری نیاز داشته باشد لازم است مجوز تحصیل را تمدید نماید. تمدید مجوز تحصیل از طریق دفتر اداره مهاجرت در داخل کانادا انجام میشود. دانش آموز یا دانشجو لازم است قبل از انقضای اعتبار مجوز تحصیل (حتی روز انقضای مجوز) آن را تمدید نماید. توصیه میشود درخواست تمدید بین ۳ تا ۴ ماه قبل از تاریخ انقضا انجام شود و به روزهای آخر موکول نشود.

مجوز تحصیل ۹۰ روز پس از فراغت از تحصیل و اتمام دوره تحصیلی دانشجو خودبخود باطل میشود. مگر اینکه دانش آموز یا دانشجو برای گذراندن دوره تحصیلی بعدی ثبت نام کرده باشد.

اگر نامه پذیرش تحصیلی شامل دوره پیش نیاز (مثلا دوره زبان) به علاوه دوره اصلی باشد افسر مجاز است مجوز تحصیل را فقط معادل دوره پیش نیاز صادر نماید. بدیهی است دانشجو میتواند مجوز تحصیل خود را در کانادا تمدید نماید.

یادآوری مهم

ارائه مطالب در این وب‌سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی به علاقمندان و آشنایی عموم با مقررات و قوانین مهاجرتی است و مشاوره حقوقی محسوب نمیشود. مقررات و قوانین مهاجرتی پیوسته در حال تغییر هستند و نویسنده این مطالب و دست‌اندرکاران گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا مسوولیتی در قبال این تغییرات ندارند و ملزم نیستند مطالب وب‌سایت را به محض تغییر قانون به‌روز نماید. توصیه میشود جهت مشاوره حقوقی در مورد پرسش ویژه یا مورد خاص یا پرونده خود از خدمات وکیل یا مشاور مجاز و باتجربه و صادق استفاده کنید یا جدیدترین مقررات و قوانین را مستقیما از وب‌سایت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا یا کشور مورد نظر خود تهیه کنید.

گام نخـست

اگر به اخذ اقامت دائم کانادا، تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا و یا کشورهای دیگر علاقمند هستید نخستین گام بررسی شرایط شما توسط کارشناس کاردان و باتجربه است. برای این کار می‌توانید روی پیوند زیر کلیک کنید و مشخصات خود را در فرم‌های تعیین شده وارد کرده و آن را برای ما ارسال نمایید. همه درخواست‌‌ها توسط دکتر علی راستین، کارشناس رسمی مهاجرت، بررسی شده و ایشان برنامه تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و یا برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط ارسال شده را به متقاضیان پیشنهاد خواهند داد.

Rostin Consulting Group Ltd. Copy Right. 2012 All Rights Reserved