دفتر مرکزی گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا در ونکوور کانادا قرار دارد و در حال حاضر هیچ نماینده، شعبه‌ و دفتری در ایران ندارد.
عضو رسمی کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) شماره عضویت R507148  

چرا متقاضیان مهاجرت به کانادا بایستی فقط از خدمات مشاوران مجاز و تایید شده استفاده کنند؟ *

اگر به فکر بهره گیری از خدمات مشاوران مهاجرت به کانادا هستید توصیه میکنیم این چند سطر را تا به انتها مطالعه نمایید. در حال حاضر دو گروه مشاور مهاجرت کانادا ارائه دهنده خدمات به متقاضیان هستند: مشاوران مجاز و مشاوران غیر مجاز. مشاوران مجاز گروهی هستند که عضو شورای نظارت بر مشاوران مهاجرت به کانادا (ICCRC) هستند. از تاریخ سی ام ژوئن سال ۲۰۱۱ شورای نظارت بر مشاوران مهاجرت به کانادا از طرف وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا به عنوان ناظر اصلی بر مشاوران مهاجرت کانادا تعیین شده است. این شورا وظائف زیر را بر عهده دارد:

 • نظارت بر دوره های آموزشی ارائه شده از موسسات آموزش عالی کانادا در زمینه مهاجرت (گذراندن این دوره شرط لازم برای عضویت در این شورا است).
 • نظارت بر مراحل عضویت مشاوران مهاجرت
 • برگزاری و نظارت بر دوره های آموزشی ویژه اعضای شورا (اعضای شورا لازم است سالیانه ۱۶ ساعت آموزش مرتبط با امور مهاجرت طی نمایند).
 • نظارت بر عملکرد مشاوران با بررسی متن قراردادهای منعقده
 • رسیدگی به شکایت متقاضیان مهاجرت بر علیه مشاوران خاطی
 • معرفی مشاوران خاطی به مراجع ذیصلاح قضایی و لغو عضویت ایشان در صورت لزوم
 • بر طبق قوانین شورای نظارت بر مشاوران مهاجرت به کانادا، فقط مشاورانی به عضویت شورا در خواهند آمد که شرایط زیر را احراز نموده باشند:
 • ارائه مدرک فراغت از تحصیل از رشته حقوق مهاجرت
 • ارائه مدرک دال بر اقامت دائم یا تابعیت کشور کانادا
 • ارائه مدرک معتبر زبان های رسمی کانادا (فرانسه یا انگلیسی)
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از تمام کشورهایی که در آن زندگی کرده اند
 • گذراندن امتحان جامع حقوق مهاجرت که توسط شورا برگزار میشود
 • ارائه بیمه نامه اجباری جهت حمایت از متقاضیان مهاجرت (بیمه سهو و خطا)

مشاوران غیر مجاز این شرایط را دارا نبوده و تحت نظارت هیچ سازمانی قرار ندارند. مشتریان مشاوران غیرمجاز هیچ مرجعی برای ارائه شکایت خود نداشته و در صورت بروز خطای عمدی و یا سهوی از سوی مشاور غیر مجاز، بی دفاع و بی پناه خواهند بود. از سوی دیگر، وزارت تابعیت و مهاجرت دولت کانادا فقط با مشاوران مجاز در ارتباط است. وزارت تابعیت و مهاجرت دولت کانادا نه تنها مشاوران غیرمجاز مهاجرت را به رسمیت نمیشناسد بلکه بر اساس قانون جدید می تواند این افراد را تحت تقعیب قانونی نیز قرار دهد.

برای دسترسی به فهرست مشاوران مجاز مهاجرت به کانادا میتوانید از این وبسایت دیدن فرمایید.

یادآوری مهم

ارائه مطالب در این وب‌سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی به علاقمندان و آشنایی عموم با مقررات و قوانین مهاجرتی است و مشاوره حقوقی محسوب نمیشود. مقررات و قوانین مهاجرتی پیوسته در حال تغییر هستند و گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا مسوولیتی در قبال این تغییرات ندارد و ملزم نیست مطالب وب‌سایت را به محض تغییر قانون به‌روز نماید. توصیه میشود جهت مشاوره حقوقی در مورد پرسش ویژه یا مورد خاص یا پرونده خود از خدمات وکیل یا مشاور مجاز و باتجربه و صادق استفاده کنید یا جدیدترین مقررات و قوانین را مستقیما از وب‌سایت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا یا کشور مورد نظر خود تهیه کنید.

گام نخـست

اگر به اخذ اقامت دائم کانادا، تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا و یا کشورهای دیگر علاقمند هستید نخستین گام بررسی شرایط شما توسط کارشناسان کاردان و باتجربه گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا است. جهت بررسی شرایط خود می‌توانید روی پیوند زیر کلیک کنید و مشخصات و اطلاعات لازم را در فرم‌های تعیین شده وارد کرده و آن را برای ما ارسال نمایید. همه درخواست‌‌ها توسط دکتر علی راستین، کارشناس رسمی مهاجرت، بررسی شده و ایشان برنامه تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و یا برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط ارسال شده را به متقاضیان پیشنهاد خواهند داد.

Rostin Consulting Group Ltd. Copy Right. 2012 All Rights Reserved