دفتر مرکزی گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا در ونکوور کانادا قرار دارد و در حال حاضر هیچ نماینده، شعبه‌ و دفتری در ایران ندارد.
عضو رسمی کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) شماره عضویت R507148  

کار دانشجویی در محوطه کالج، دانشگاه و موسسه آموزشی *

دانشجویان بین‌المللی که دارای مجوز تحصیل معتبر بوده و در موسسات آموزش عالی به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل باشند مجاز هستند در محدوده موسسه آموزشی خود بی‌‌نیاز از مجوز کار و به صورت نامحدود به کار اشتغال داشته باشند. کارفرما میتواند خود موسسه آموزشی یا هر کار و کسب متعلق به بخش خصوصی واقع در محدوده موسسه آموزشی باشد. موقعیت شغلی “دستیار آموزشی” یا “دستیار پژوهشی” هم جزء این گروه کار یعنی کار دانشجویی واقع در محدوده دانشگاه محسوب میشود و مجوز کار جدا لازم ندارد.

مفهموم دانشجوی تمام وقت توسط هر موسسه آموزش عالی تعریف میشود و ممکن مفهوم “تمام وقت” در بین موسسات مختلف با هم فرق داشته باشند. در بیشتر مواقع دانشجوی دوره یک ساله، دو ساله یا دوره کارشناسی اگر ۳ درس یا ۹ واحد درسی داشته باشد دانشجوی تمام وقت محسوب میشود. اشتغال به تحصیل به صورت پاره وقت یا تمام در دوره‌های “تعطیلات دانشجویی” اجباری نیست و دانشجویی که قبل از دوره تعطیلی تمام وقت باشد و بعد از دوره تعطیلات هم قرار است تمام وقت باشد میتواند طی دوره تعطیلات هم در محوطه موسسه آموزشی به صورت تمام وقت کار کند. تعطیلات دانشجویی بر اساس تقویم موسسه آموزش عالی تعریف میشود. معمولا دوره‌های  زیر جزء تعطیلات دانشجویی هستند:

    • تعطیلی تابستانی (معمولا از ابتدای ماه می تا آخر ماه آگست)
    • تعطیلی بهاره (یک یا دو هفته تعطیلات دردهه آخر ماه مارس
    • تعطیلی کریسمس و سال نو (یک یا دو هفته تا شروع کلاسها در ماه ژانویه)

موارد استثنا:

  • دانشجویانی که ترم آخر تحصیل خود را میگذرانند و مجبور هستند کمتر از ۹ واحد (۳ درس) بگیرند باز تمام وقت محسوب میشوند
  • دانشجویانی که واحد کارآموزی یا انترنی گرفته باشند باز تمام وقت محسوب میشوند با وجود اینکه واحد کارآموزی ۱ درس و ۳ واحد محسوب میشود
  • دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) صرف نظر از اینکه چند واحد داشته باشند دانشجوی تمام وقت محسوب میشوند

همانطور که در ابتدای بحث مطرح شد دانشجویان برای اشتغال به کار در محوطه دانشگاه نیازی به مجوز کار جدا ندارند و مجوز تحصیل در صورتیکه شرط کار دانشجویی را ذکر کرده باشد میتواند برای اخذ شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number) و اشتغال به کار کفایت کند. دانشجویی که از وضعیت دانشجوی تمام وقت خارج شود لازم است از کار دست بکشد در غیر این صورت دچار تخلف مهاجرتی شده است.

یادآوری مهم

ارائه مطالب در این وب‌سایت فقط جهت اطلاع‌رسانی به علاقمندان و آشنایی عموم با مقررات و قوانین مهاجرتی است و مشاوره حقوقی محسوب نمیشود. مقررات و قوانین مهاجرتی پیوسته در حال تغییر هستند و گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا مسوولیتی در قبال این تغییرات ندارد و ملزم نیست مطالب وب‌سایت را به محض تغییر قانون به‌روز نماید. توصیه میشود جهت مشاوره حقوقی در مورد پرسش ویژه یا مورد خاص یا پرونده خود از خدمات وکیل یا مشاور مجاز و باتجربه و صادق استفاده کنید یا جدیدترین مقررات و قوانین را مستقیما از وب‌سایت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا یا کشور مورد نظر خود تهیه کنید.

گام نخـست

اگر به اخذ اقامت دائم کانادا، تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا و یا کشورهای دیگر علاقمند هستید نخستین گام بررسی شرایط شما توسط کارشناسان کاردان و باتجربه گروه مشاوران حقوقی و مهاجرتی راستین کانادا است. جهت بررسی شرایط خود می‌توانید روی پیوند زیر کلیک کنید و مشخصات و اطلاعات لازم را در فرم‌های تعیین شده وارد کرده و آن را برای ما ارسال نمایید. همه درخواست‌‌ها توسط دکتر علی راستین، کارشناس رسمی مهاجرت، بررسی شده و ایشان برنامه تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و یا برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط ارسال شده را به متقاضیان پیشنهاد خواهند داد.

Rostin Consulting Group Ltd. Copy Right. 2012 All Rights Reserved